|
|
|
Nagy örömömre szolgál, hogy hivatalosan is értesíthetem Önöket, hogy népünk 2011. július 9-én történelmi pillanathoz érkezik.
Ezen a napon a szudáni békeszerződéssel (CPA) lezárul egy ideiglenes szakasz, és országunkban életbe lép az új rend. Ezen a napon megszületik az Afrikai Unió 54. állama, és fölvonják győzelmes lobogóját. Afrika leghosszabb ideig tartó polgárháborúját fölváltja a béke, a demokrácia és a felelős kormányzás időszaka. Legfontosabb teendőnk most a fiatal állam kiépítése. Ebben örömmel működünk együtt a CSI-vel, hogy népünk javára elérjük célunkat.
Ebből az alkalomból kormányom, a dél-szudáni nép és a magam nevében is meghívom Önöket erre a jelentőségteljes eseményre. Dél-Szudán lakossága soha nem felejti el a CSI fáradhatatlan szolgálatát, amely nélkül nem érhettük volna meg ezt a napot.
Kérem dr. Eibner testvéremet, ez alkalomból fogadja legőszintébb nagyrabecsülésemet. Örömmel várom Önöket Dzsubában, Dél-Szudán fővárosában.
Őszinte tisztelettel,
Szalva Kiir Majardit tábornok
Dél-Szudán kormányának elnöke
|